Przejdź do treści

Oferta

 

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej w Białogórze jest obiektem oddanym do użytku w 2016 r. Jego atrakcyjne położenie w urokliwym zakątku Pobrzeża Kaszubskiego w odległości 500 m od wydm nadmorskich i około 800 m w linii prostej od morza, 1500 m - pasażem nadmorskim, w otoczeniu piękna przyrody, morskim klimacie czystego powietrza oraz panującej ciszy tworzy niezwykłą atmosferę do przeżywania rekolekcji, dni skupienia oraz wypoczynku z Bogiem.

 

W ramach naszej oferty organizujemy rekolekcje, dni skupienia, warsztaty zarówno dla duchownych, osób konsekrowanych oraz świeckich. Nasz dom otwarty jest ponadto na zorganizowane grupy o charakterze rekolekcyjnym oraz wypoczynkowym i konferencyjnym, a także na gości indywidualnych. Dom przystosowany jest również do przyjęcia osób niepełnosprawnych.

 

Ośrodek może jednorazowo przyjąć ponad 190 osób w dwóch budynkach. Całoroczny dom główny dysponuje 122 miejscami noclegowymi, w pokojach 2, 3, 4 i 5 osobowych. W każdym pokoju znajduje się łazienka. W budynku głównym znajduje się również kaplica, duża stołówka, kawiarenka/jadalnia, sale konferencyjne i wypoczynkowe. Drugi obiekt - tzw. budynek letni, funkcjonujący od czerwca do września, jest w stanie przyjąć do 75 osób w pokojach 2-7 osobowych. W miesiącach letnich funkcjonuje również zadaszona kaplica polowa mieszcząca 200 osób.

 

Jednym z naszych największych atutów są bardzo dobre warunki żywieniowe uwzględniające specjalności kuchni regionalnej. Na terenie ośrodka znajduje się także plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej a w najbliższym otoczeniu (30 m) znajduje się również boisko sportowe, a nieco dalej (2 km) stadnina koni.

 

 

Koszt pobytu: 134 zł za dobę z pełnym wyżywieniem (nocleg + 3 posiłki) dla osób dorosłych, 118 zł dla młodzieży i 95 zł dla dzieci. Istnieje możliwość wystawiania faktury VAT. Dla grup zniżki! Można wykupić jedynie nocleg. Istnieje możliwość płatności bonem turystycznym. 

 

W zakładce „Rekolekcje” znajdziecie Państwo aktualną ofertę organizowanych przez nas wydarzeń, natomiast w zakładce „Rezerwacje” grafik rezerwacji.

 

 

Atrakcje Białogóry :

  • szeroka, piaszczysta i niezatłoczona plaża z strzeżonym kąpieliskiem morskim,
  • liczne ścieżki rowerowe i leśne, w tym ścieżka rowerowa i asfaltowy deptak prowadzący na plażę,
  • rezerwat przyrody: "Białogóra" i "Babnica".

W okolicy:

  • spływy kajakowe na rzece Piaśnicy (7 km),
  • szkoła i wypożyczalnia Windsurfingu nad Jeziorem Żarnowieckim w miejscowości Nadole (10 km),
  • zamek w Krokowej (17 km),
  • wieża „Kaszubskie Oko” w Gniewinie (23 km),
  • słowiński Park Narodowy (25 km).

 

Linki