Przejdź do treści

Oferta

 

Dom Rekolekcyjno-Wypoczynkowy Diecezji Pelplińskiej w Białogórze jest obiektem oddanym do użytku w 2016 r. Jego atrakcyjne położenie w urokliwym zakątku Pobrzeża Kaszubskiego w odległości 500 m od wydm nadmorskich i około 800 m od morza, w otoczeniu piękna przyrody, morskim klimacie czystego powietrza oraz panującej ciszy tworzy niezwykłą atmosferę do przeżywania rekolekcji, dni skupienia oraz wypoczynku z Bogiem.

 

W ramach naszej oferty organizujemy rekolekcje, dni skupienia, warsztaty zarówno dla duchownych, osób konsekrowanych oraz świeckich. Nasz dom otwarty jest ponadto na zorganizowane grupy o charakterze rekolekcyjnym oraz wypoczynkowym i konferencyjnym, a także na gości indywidualnych. Dom przystosowany jest również do przyjęcia osób niepełnosprawnych.

 

Ośrodek może jednorazowo przyjąć ponad 180 osób w dwóch budynkach. Całoroczny dom główny dysponuje 122 miejscami noclegowymi, w pokojach 2, 3 i 4 osobowych. W każdym pokoju znajduje się łazienka. W budynku głównym znajduje się również kaplica, duża stołówka, kawiarenka/jadalnia, sale konferencyjne i wypoczynkowe. Budynek letni, funkcjonujący od czerwca do września, jest w stanie przyjąć do 60 osób w pokojach 2-7 osobowych. W miesiącach letnich funkcjonuje również zadaszona kaplica polowa mieszcząca 200 osób.

 

Jednym z naszych największych atutów są bardzo dobre warunki żywieniowe uwzględniające specjalności kuchni regionalnej. W najbliższym otoczeniu (30 m) znajduje się również boisko sportowe, a nieco dalej (2 km) stadnina koni.

 

 

Koszt pobytu: 85 zł za dobę z pełnym wyżywieniem (3 posiłki). Istnieje możliwość wystawiania faktury VAT.

 

W zakładce „Rekolekcje” znajdziecie Państwo aktualną ofertę organizowanych przez nas wydarzeń, natomiast w zakładce „Rezerwacje” grafik rezerwacji.

 

 

Atrakcje Białogóry :

  • szeroka, piaszczysta i niezatłoczona plaża z strzeżonym kąpieliskiem morskim,
  • liczne ścieżki rowerowe i leśne, w tym ścieżka rowerowa i asfaltowy deptak prowadzący na plażę,
  • rezerwat przyrody: "Białogóra" i "Babnica".

W okolicy:

  • spływy kajakowe na rzece Piaśnicy (7 km),
  • szkoła i wypożyczalnia Windsurfingu nad Jeziorem Żarnowieckim w miejscowości Nadole (10 km),
  • zamek w Krokowej (17 km),
  • wieża „Kaszubskie Oko” w Gniewinie (23 km),
  • słowiński Park Narodowy (25 km).

 

Linki